Dobroběh 2017

dobroběh - příspěvek na FB - 72 900Myšlenka uspořádat benefiční běh, jehož součástí by byla i army trasa, se zrodila na začátku roku 2017 díky rozvíjející se spolupráci se 42. mechanizovaným praporem "Svatováclavským" z Tábora. V červnu se našim dobrovolníkům podařilo získat finanční podporu Nadace O2 z programu SmartUp a s nabídkou pomoci přišla i ambasadorka projektu Rozběháme Česko v Soběslavi Marcela Procházková. Naše ambice nebyly zrovna z nejmenších - chtěli jsme uspořádat akci, která by se stala tradicí, podpořila by činnost našeho dobrovolnického centra a přitáhla k Rolničce nové lidi. Podařilo se nám to?

Podařilo! S neuvěřitelným štěstím nováčka bez zkušeností s pořádáním sportovních akcí a za vydatné pomoci mnohých.Navzdory předpovědi počasí vládlo v sobotu 23. září v Soběslavi vlídné počasí a zaběhat pro dobrou věc si přišlo 234 platících bežců. Závody ale zahájili už ve 13:00 ti nejmenší, pro které byl připravený cca 500 metrový závod přímo v areálu kempu TJ Spartak v Soběslavi. Odměnu za statečnost a vytvralost si odnesli všechni, ti nejlepší si ale stoupli i na stupně vítězů.

mapka - dobroběh - klasikaVe 14:30 odstartoval klasický závod na 6,7 km, do kterého jako jednotlivci i členové týmu nastoupilo celkem 113 běžců. V nejlepším čase trasu zdolal Jaroslav Vondrů, který doběhl v čase 00:26:27,9. Stupně vítězů ale patřily samozřejmě i nejlepším ženám a týmům.

S mírným zpožděním odstartoval army běh. Na trase dlouhé 6,5 km čekal bežce nejen náročný terén, ale hlavně deset překážek, jejichž přípravu si vzali na starosti vojáci ze 42. mechanizovaného praporu "Svatováclavského" z Tábora. Ti také společně s našimi dobrovolníky dohlíželi na splnění překážek a jejich bezpečnost. Co přesně běžce na trase čekalo? Proběhnutí pneumatikami, zatraceně dlouhé plížení, přelézání sítě, brození řekou (voda sahala až po pás), vyběhnutí na vmapka - dobroběh - armyal (v mokrých botách to dost klouzalo), občerstvení v podobě živého cvrčka (uznáváme, to mohlo pro mnohé být nepříjemné překvapení), hod granátem na cíl, proběhnutí potokem a válení pneumatikami. A pokud někdo nesplnil, musel klikovat. Například za nesnězení cvrčka čekalo bežce 30 kliků. Všichni běžci se s trasou i překážkami poprali statečně a se ctí, nejlépe to ale zvádl Karel Václavík, který doběhl v neuvěřitelném čase 00:34:38,7.

Časy všech závodníků najdete v této kapitole. Určitě si nezapomeňte prohlédnout fotografie ze všech závodů, za něž děkujeme všem fotografům, kteří nám je zdarma poskytli.

Po celou dobu trvání závodu byl v kempu TJ Spartak Soběslav připraven i doprovodný program, o který se postarali vojáci i zaměstnanci Diakonie Rolnička. Celý program zakončil koncert kapely Moje boty.

Díky finanční i materiální pomoci našich partnerů, z které se nám podařilo uhradit náklady na pořádání Dobroběhu, můžeme celou vybranou částku ve výši 72.900 Kč použít na podporu našeho dobrovolnického centra. Za finanční podporu Dobroběhu děkujeme Nadaci O2 SmartUp a generálnímu firemnímu partnerovi Šlechta a. s. Za organizační pomoc putuje naše velké díky vojákům ze 42. mechanizovaného praporu "Svatováclavského" z Tábora a Marcele Procházkové dobroběh - podporaz Rozběháme Česko. Za věnovávání cen pro nejlepší běžce děkujeme firmám Rašelina a. s., Madeta a. s., Bjež.cz, Hardwork Gym a Paintballklub Tábor. Vody na občerstvení běžců věnovala firma Fontea a. s. Naše poděkování patří i Vodní záchranné službě ze Soběslavi, která zajistila první pomoc běžcům v areálu kempu. A samozřejmě nesmíme zapomenout na dobrovolníky a zaměstnance Diakonie Rolnička, kteří pomohli s organizací závodu.

Největší dík však patří všem dobroběžcům, díky nimž měla celá akce smysl!

Uznáváme, že drobné nedostatky akce měla (opožděný start army běhu, zmatky při předávání medailí...), ale slibujeme, že to do příštího roku vypilujeme k téměř úplné dokonalosti:).

Tak na podzim 2018 na druhém ročníku Dobroběhu na viděnou!